Založ si blog

Rozvrat Európy

Vytvorenie spoločného euro-ázijského ekonomického priestoru je nočnou morou nadnárodných finančníkov a priemyselníkov z Wall Street aj the City. Krajiny Európy a Ázie disponujú veľkými veľkými energetickými zdrojmi, zásobami nerastov, majú vysoký poľnohospodársky potenciál. Vybudovaním dopravných a transportných tepien sa celý obchod dá výhodne realizovať po súši.

Obrovská príležitosť na ovládnutie celého európskeho priestoru sa otvorila po roku 1990. Nadnárodné korporácie ju maximálne využili. Ovládli média a nainštalovali bábkové vlády, ktoré poctivo plnili a plnia agendu nadnárodných monopolov. Naivných obyvateľov omámili legendami o neviditeľnej ruke trhu. Energetiku, priemysel, poľnohospodárstvo, služby odovzdali do rúk nadnárodných spoločností. Krajiny nemajú vlastnú armádu ani zbrane. Povinne prispievajú na chod cudzineckých légií a zámorského zbrojného priemyslu.

Najchutnejšie sústo, bohatstvo Ruska, ostalo len trpko nahryznuté. Michail Gorbačov vyprázdnil bojové pole a vpustil cudzie vojenské, finančné a politické sily na územie strednej a východnej Európy. Boris Jeľcin za slávnostných fanfár západných médií odovzdal politickú a hospodársku moc zahraničným agentom a spoločnostiam. Začalo obdobie, počas ktorého plynuli obrovské financie aj vojenské tajomstvá smerom na Západ.
Všetko sa pokazilo nástupom Vladimíra Putina. Rusko obnovilo kontrolu nad svojim hospodárstvom, posilnilo armádu a svoju nezávislosť. Ohrdnuté a zbedačené Rusko, neustále odmietané a obviňované zo strany Západu, našlo svojich nových spojencov v Ázii a Južnej Amerike. Nádeje na ovládnutie Európy od Francúzska až po Sibír nadnárodnými spoločnosťami kontrolovanými Západom nenávratne zhasli. Z médií sa valí bedákanie pristihnutého zlodeja a nadávky na zlého Putina.

Spojenie západu a východu Európy je neodvratné. Zapojenie západnej a strednej Európy do euro-ázijského ekonomického a vojenského partnerstva definitívne pochovajú posledné nádeje na Pax Americana. Rusko sa nepodarilo pokoriť ani uviesť do chaosu. Na Rusko a Čínu si nemôžu trúfnuť vojensky ani ekonomicky bez tragických globálnych dopadov.

Úsilie sa preto logicky obrátilo voči dávno podmanenej Európe s cieľom čo najdlhšie ju udržať pod kontrolou súčasných nadnárodných spoločností a spomaliť jej zbližovanie s Ruskom a Čínou.

Bola rozbitá Juhoslávia a štáty v severnej Afrike, čím sa otvorila cesta pre migrantov do Európy. Prílev migrantov oslabuje štáty Európy ekonomicky, kultúrne aj sociálne. Miesto na vlastný rozvoj, európske štáty sú nútené vynakladať značné zdroje na zabezpečenie migrantov. Množia sa násilné činy a útoky voči pôvodným obyvateľom. Narastá chaos v spoločnosti, ktorý sa každým dňom zväčšuje spochybňovanie významu tradičných európskych hodnôt, rodiny a viery.

Obyvateľstvo a národné štáty sú cieľavedome odzbrojené. Sprísňujú sa zákony na držanie všetkých druhov zbraní. Bola zrušená povinná vojenská služba, čím sme nenávratne stratili zručnosti aktívne sa brániť. Národné polície a tajné služby budú čoskoro nahradené nadnárodnými a súkromnými agentúrami. Pod rôznymi zámienkami je v Európe neustále posilňovaná prítomnosť amerických vojsk, ktoré podporujú pomocné  oddiely európskych žoldnierov. Budujú sa nové základne a sklady zbraní v blízkosti ruských hraníc.

Vnútené ekonomické sankcie voči Rusku znamenajú veľké ekonomické straty pre európske podniky a poľnohospodárov. Citeľne nabúrali vzájomnú dôveru medzi západom a východom Európy. Nadnárodné spoločnosti sa snažia obmedziť tok energií a surovín z Ruska do Európy a nahradiť ich vlastnými dodávkami zo zámoria a z Blízkeho Východu.

Dnes je ťažko rozumieť a uveriť tomu, čo sa deje v našej starej dobrej Európe. Prečo nechránime svoje hranice, hospodárstvo a kultúru. Sledujme súvislosti, toky peňazí a boj o rozdelenie moci. Udalosti ako vítanie migrantov, Brexit, ekonomické sankcie, vojenské cvičenia sa tak nebudú javiť ako neočakávané. Presne zapadnú do sledu udalostí.

Televízne správy kedysi a dnes

04.10.2016

Za starých šedivých časov socializmu sme mali len jednu Československú televíziu s dvoma televíznymi kanálmi. Televízne správy boli len jedny pre robotníkov, roľníkov aj pracujúcu inteligenciu. viac »

Romantickí ochranári

29.09.2016

Všetci máme radi zelené lesy, rozkvitnuté lúky, zvieratká, vtáčikov a kopec ďalších milých vecí. Zdá sa, že poniektorí si z týchto úprimných ľudských citov spravili celkom slušné viac »

Dnes si schválim plat

26.09.2016

Na dnešný deň sa teším celý rok. Všetci žiaria šťastím a spokojnosťou. Čaká nás deň štedrejší ako Vianoce. Krajší ako noc strávená na dievčenskom internáte. Dnes je Deň platov. viac »

čaputová

Čaputová prijala výzvu Matoviča na stretnutie

18.01.2019 11:24

Predseda hnutia OĽaNO vyhlásil, že chce pozvať na spoločné rokovanie prezidentských kandidátov Mistríka, Čaputovú a Mikloška.

stíhačka F-16

Rezort obrany bol zaradený medzi rizikové, bude pod drobnohľadom

18.01.2019 11:21

Výdavky na obranu, verejný poriadok a bezpečnosť stúpli za posledných päť rokov o vyše 18%, celkovo na sumu 2,6 mld. eur.

šefčovič, pellegrini

Šefčovič prijal ponuku Smeru a bude kandidovať za prezidenta

18.01.2019 11:02

Eurokomisár Maroš Šefčovič potvrdil, že sa bude uchádzať o post prezidenta Slovenskej republiky. Vyhlásil, že chce byť nadstraníckym prezidentom.

Audi R8 Coupe - 2018

Maďarské Audi štrajkuje, zarábajú v ňom menej ako Slováci

18.01.2019 10:42

Zamestnanci Audi v Györi sa sťažujú, že v iných závodoch automobilky v Európe sú vyššie platy - na Slovensku o 28 %.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 8408x
Priemerná čítanosť článkov: 1682x

Autor blogu

Kategórie