Založ si blog

Slovensko miluje konšpiračné teórie

Analytici veľmi známej, medzinárodne uznávanej a vládou štedro podporovanej nevládnej organizácie zistili, že sme národom obľubujúcim konšpiračné teórie. Ich zistenia si môžete prečítať v zahraničných médiách (napr. Disinformation nation. The Slovaks fighting in defence of facts, alebo Which Slovaks believe in conspiracy theories).

Viac ako polovica nášho národa neverí oficiálnym stanoviskám, ale uprednostňuje neodborné vysvetlenia. Medzi obľúbené konšpiračné teórie patrí ovládanie našej krajiny a celého sveta finančnými skupinami a tajnými spoločnosťami, spochybňovanie útokov na Svetové obchodné centrum (9/11), protivládne protesty organizujú mimovládne organizácie financované zo zahraničia, niektorí naši novinári a najvyšší predstavitelia sú zahraniční agenti, elektronické preukazy budú slúžiť na sledovanie obyvateľov, vakcíny môžu poškodiť zdravie detí. A treba dodať, že stále je medzi nami veľa spiatočníkov. Títo spiatočníci tvrdohlavo veria že Červená armáda nás prišla oslobodiť, ruský plyn je výhodnejší ako americký, Rusko je našim partnerom a nie najhorším agresorom, ktorý sa rozťahuje po celom svete, neustále spochybňujú Európsku úniu, NATO, Marakéšsku deklaráciu o migrácií a Istanbulský dohovor.

Nebudete veriť, no najhoršia situácia je v Bratislave, Banskej Bystrici a Prešove. Analytikov nemilo prekvapilo, že konšpiračné teórie vážne ohrozujú aj náš najbohatší a najprogresívnejší bratislavský región. Tak akosi pozabudli, že veľká časť obyvateľov Bratislavy prišla z východu Slovenska aj so svojimi názormi. Bude potrebné vymyslieť efektívny spôsob ako prinútiť ľudí aby svoj zastaralý názor zanechali na hraniciach hlavného mesta. Do hlavného mesta budú vstupovať len mladí a progresívni ľudia s preverenými názormi. My ostatní sa musíme ísť hanbiť niekde do najtemnejšieho kúta.

Nezúfajme nad konšpiratívnym Slovenskom. Existuje cesta k náprave. Analytici z mimovládok za peniaze od vlády pripravili komplexný program boja proti dezinformáciám. Program zahŕňa zosmiešňovanie konšpiračných teórií, podporu ideologicky správnych komediálnych vystúpení, „satirických“ webových stránok, nepretržitý monitoring webov šíriacich konšpiračné teórie, podávanie oznámení na autorov nevhodných príspevkov a využitie ďalších právnych krokov. Neúnavne a nekompromisne, až do odstránenia aj tej najmenšej konšpiratívnej myšlienočky. Nepochybne je len ďalšou konšpiračnou teóriou, že sa to už deje s podporou určitej časti vládnej garnitúry. A nakoniec sa možno stretneme v prevýchovnom tábore pre najťažších konšpiračných teoretikov.

Na prvý pohľad príspevky seriózne rozoberajú situáciu na Slovensku. Keď sa pozriete na citované zdroje a fakty uvidíte, že autori vlastne odkazujú len na názory svojich kolegov a kamarátov. Mirka cituje Daňa, Daňo odkazuje na Katku, Katka pochváli Mirku a tak pekne dookola. Médiá hlavného prúdu tým získavajú nekonečný zdroj vierohodných faktov, ktoré rýchlo a presvedčivo servírujú svojim anti-konšpiratívnym čitateľom.

Mimochodom, nejde o konflikt záujmov keď minister zahraničných vecí je v medzinárodnom poradnom výbore nevládnej organizácie (International Advisory Board), ktorej jeho ministerstvo posiela státisíce eúr (tu a tu)?

Vláda dokázala nemožné

18.11.2020

Súčasná vládna koalícia dokázala to, čo sa podarilo len veľmi málo panovníkom v minulosti aj súčasnosti. Podarilo sa jej zjednotiť národ. Nie proti nepriateľovi či prírodnej katastrofe, ale proti samej sebe. V priebehu posledných pár týždňov si dokázala znepriateliť malých a stredných podnikateľov, lekárov, vedcov, právnikov, starostov, študentov i dôchodcov. Ľudia [...]

Ako sa stať aristokratom

12.04.2020

Aj Vás trápi problém ako preniknúť do lepšej spoločnosti? Chcete sa stať skutočným aristokratom a neviete ako na to? Dôverujte našej spoločnosti, ktorá pre Vás pripravila jedinečnú ponuku školení a kurzov. Sme najväčšia a najúspešnejšia firma pôsobiaca na našom trhu. Už tretie desaťročie dodávame úspešných aristokratov do súkromného i štátneho sektora. Medzi [...]

Vyhnať všetkých straníkov

12.11.2019

V týchto dňoch sa všetky média predbiehajú, aby nám jednoznačne povedali čo si máme o udalostiach v novembri 1989 myslieť. Starostlivo vybratí diskutéri a mladí aktivisti nám trpezlivo vysvetľujú aký bol socializmus zlý a nespravodlivý. Ak by mali pravdu, ľudia na demonštráciách by museli držať transparenty „Viac banánov v obchodoch,“ „Chceme cestovať ,“ [...]

Donald Trump

Prepočítavanie vo Wisconsine stálo Trumpa milióny, pridalo hlasy Bidenovi

29.11.2020 23:42

Prepočítanie hlasov z prezidentských volieb v americkom štáte Wisconsin potvrdilo víťazstvo demokratického kandidáta Joea Bidena.

pocasie-30-11-2020

Teploty spadnú pod -10 °C, zaparkuje u nás tlaková výš

29.11.2020 23:00

Tlaková výš ochráni Slovensko pred zrážkami, ale zase prinesie so sebou mrazivé rána. Kde môžu teploty klesnúť pod -10 °C?

NIgéria

Džihádisti útočili v Nigérii: hlásia vyše sto obetí

29.11.2020 21:32

K brutálnemu útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, pravdepodobne ho však spáchali miestni džihádisti zo skupiny Boko Haram, alebo zo súperiacej odštiepeckej frakcie ISWAP.

bielorusko

Na protestoch v Bielorusku zadržali vyše 320 ľudí, len v Minsku 250

29.11.2020 20:25

Protesty proti Lukašenkovmu spornému znovuzvoleniu trvajú už viac ako tri mesiace.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 25438x
Priemerná čítanosť článkov: 2120x

Autor blogu

Kategórie