Založ si blog

Rozvrat Európy

Vytvorenie spoločného euro-ázijského ekonomického priestoru je nočnou morou nadnárodných finančníkov a priemyselníkov z Wall Street aj the City. Krajiny Európy a Ázie disponujú veľkými veľkými energetickými zdrojmi, zásobami nerastov, majú vysoký poľnohospodársky potenciál. Vybudovaním dopravných a transportných tepien sa celý obchod dá výhodne realizovať po súši.

Obrovská príležitosť na ovládnutie celého európskeho priestoru sa otvorila po roku 1990. Nadnárodné korporácie ju maximálne využili. Ovládli média a nainštalovali bábkové vlády, ktoré poctivo plnili a plnia agendu nadnárodných monopolov. Naivných obyvateľov omámili legendami o neviditeľnej ruke trhu. Energetiku, priemysel, poľnohospodárstvo, služby odovzdali do rúk nadnárodných spoločností. Krajiny nemajú vlastnú armádu ani zbrane. Povinne prispievajú na chod cudzineckých légií a zámorského zbrojného priemyslu.

Najchutnejšie sústo, bohatstvo Ruska, ostalo len trpko nahryznuté. Michail Gorbačov vyprázdnil bojové pole a vpustil cudzie vojenské, finančné a politické sily na územie strednej a východnej Európy. Boris Jeľcin za slávnostných fanfár západných médií odovzdal politickú a hospodársku moc zahraničným agentom a spoločnostiam. Začalo obdobie, počas ktorého plynuli obrovské financie aj vojenské tajomstvá smerom na Západ.
Všetko sa pokazilo nástupom Vladimíra Putina. Rusko obnovilo kontrolu nad svojim hospodárstvom, posilnilo armádu a svoju nezávislosť. Ohrdnuté a zbedačené Rusko, neustále odmietané a obviňované zo strany Západu, našlo svojich nových spojencov v Ázii a Južnej Amerike. Nádeje na ovládnutie Európy od Francúzska až po Sibír nadnárodnými spoločnosťami kontrolovanými Západom nenávratne zhasli. Z médií sa valí bedákanie pristihnutého zlodeja a nadávky na zlého Putina.

Spojenie západu a východu Európy je neodvratné. Zapojenie západnej a strednej Európy do euro-ázijského ekonomického a vojenského partnerstva definitívne pochovajú posledné nádeje na Pax Americana. Rusko sa nepodarilo pokoriť ani uviesť do chaosu. Na Rusko a Čínu si nemôžu trúfnuť vojensky ani ekonomicky bez tragických globálnych dopadov.

Úsilie sa preto logicky obrátilo voči dávno podmanenej Európe s cieľom čo najdlhšie ju udržať pod kontrolou súčasných nadnárodných spoločností a spomaliť jej zbližovanie s Ruskom a Čínou.

Bola rozbitá Juhoslávia a štáty v severnej Afrike, čím sa otvorila cesta pre migrantov do Európy. Prílev migrantov oslabuje štáty Európy ekonomicky, kultúrne aj sociálne. Miesto na vlastný rozvoj, európske štáty sú nútené vynakladať značné zdroje na zabezpečenie migrantov. Množia sa násilné činy a útoky voči pôvodným obyvateľom. Narastá chaos v spoločnosti, ktorý sa každým dňom zväčšuje spochybňovanie významu tradičných európskych hodnôt, rodiny a viery.

Obyvateľstvo a národné štáty sú cieľavedome odzbrojené. Sprísňujú sa zákony na držanie všetkých druhov zbraní. Bola zrušená povinná vojenská služba, čím sme nenávratne stratili zručnosti aktívne sa brániť. Národné polície a tajné služby budú čoskoro nahradené nadnárodnými a súkromnými agentúrami. Pod rôznymi zámienkami je v Európe neustále posilňovaná prítomnosť amerických vojsk, ktoré podporujú pomocné  oddiely európskych žoldnierov. Budujú sa nové základne a sklady zbraní v blízkosti ruských hraníc.

Vnútené ekonomické sankcie voči Rusku znamenajú veľké ekonomické straty pre európske podniky a poľnohospodárov. Citeľne nabúrali vzájomnú dôveru medzi západom a východom Európy. Nadnárodné spoločnosti sa snažia obmedziť tok energií a surovín z Ruska do Európy a nahradiť ich vlastnými dodávkami zo zámoria a z Blízkeho Východu.

Dnes je ťažko rozumieť a uveriť tomu, čo sa deje v našej starej dobrej Európe. Prečo nechránime svoje hranice, hospodárstvo a kultúru. Sledujme súvislosti, toky peňazí a boj o rozdelenie moci. Udalosti ako vítanie migrantov, Brexit, ekonomické sankcie, vojenské cvičenia sa tak nebudú javiť ako neočakávané. Presne zapadnú do sledu udalostí.

Rozprávka o troch premiéroch

05.11.2019

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna malá krajina. Mala krásne lesy, úrodnú pôdu, rieky a jazerá plné čistej vody. Ľudia boli milí, pracovití a pohostinní. Za prvého premiéra si vybrali skúseného viac »

Jednoznačný víťaz volieb

24.06.2019

Dnes je všetkým zrejmé, že jednoznačným víťazom tohoročných volieb bol kvalitný politický marketing. Prostredníctvom médií účinne ovplyvnil a zmobilizoval veľkú časť voličov. Malé viac »

Slovensko miluje konšpiračné teórie

17.06.2019

Analytici veľmi známej, medzinárodne uznávanej a vládou štedro podporovanej nevládnej organizácie zistili, že sme národom obľubujúcim konšpiračné teórie. Ich zistenia si môžete prečítať viac »

Bangladéš vlaky zrážka

Pri čelnej zrážke vlakov v Bangladéši prišlo o život najmenej 15 ľudí

12.11.2019 07:47

K zrážke došlo v okrese Brahmánbaríja, približne 80 kilometrov od metropoly Dháka.

Jimmy Carter

Exprezidenta Cartera hospitalizovali, aby mu zmiernili tlak na mozog

12.11.2019 06:35

Carter utrpel 21. októbra pri páde zlomeninu panvovej kosti, v dôsledku ktorej ho aj krátko hospitalizovali a neskôr prepustili do domáceho ošetrenia.

Donald Trump / USA

Politico: Trump znovu odloží rozhodnutie o clách na autá z EÚ

12.11.2019 06:16

Americký prezident Donald Trump tento týždeň oznámi, že o ďalší polrok odkladá rozhodnutie o zavedení dovozných ciel na automobily vyrobené v EÚ.

Plyn

Ukrajina zaťahuje Slovensko do blamáže s plynom

12.11.2019 06:00

Ukrajina sa snaží Slovensko vtiahnuť do jej existenčných problémov s dodávkami energií. Vyhráža sa, že nebude brať plyn zo Slovenska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 15327x
Priemerná čítanosť článkov: 1703x

Autor blogu

Kategórie