Založ si blog

Rozvrat Európy

Vytvorenie spoločného euro-ázijského ekonomického priestoru je nočnou morou nadnárodných finančníkov a priemyselníkov z Wall Street aj the City. Krajiny Európy a Ázie disponujú veľkými veľkými energetickými zdrojmi, zásobami nerastov, majú vysoký poľnohospodársky potenciál. Vybudovaním dopravných a transportných tepien sa celý obchod dá výhodne realizovať po súši.

Obrovská príležitosť na ovládnutie celého európskeho priestoru sa otvorila po roku 1990. Nadnárodné korporácie ju maximálne využili. Ovládli média a nainštalovali bábkové vlády, ktoré poctivo plnili a plnia agendu nadnárodných monopolov. Naivných obyvateľov omámili legendami o neviditeľnej ruke trhu. Energetiku, priemysel, poľnohospodárstvo, služby odovzdali do rúk nadnárodných spoločností. Krajiny nemajú vlastnú armádu ani zbrane. Povinne prispievajú na chod cudzineckých légií a zámorského zbrojného priemyslu.

Najchutnejšie sústo, bohatstvo Ruska, ostalo len trpko nahryznuté. Michail Gorbačov vyprázdnil bojové pole a vpustil cudzie vojenské, finančné a politické sily na územie strednej a východnej Európy. Boris Jeľcin za slávnostných fanfár západných médií odovzdal politickú a hospodársku moc zahraničným agentom a spoločnostiam. Začalo obdobie, počas ktorého plynuli obrovské financie aj vojenské tajomstvá smerom na Západ.
Všetko sa pokazilo nástupom Vladimíra Putina. Rusko obnovilo kontrolu nad svojim hospodárstvom, posilnilo armádu a svoju nezávislosť. Ohrdnuté a zbedačené Rusko, neustále odmietané a obviňované zo strany Západu, našlo svojich nových spojencov v Ázii a Južnej Amerike. Nádeje na ovládnutie Európy od Francúzska až po Sibír nadnárodnými spoločnosťami kontrolovanými Západom nenávratne zhasli. Z médií sa valí bedákanie pristihnutého zlodeja a nadávky na zlého Putina.

Spojenie západu a východu Európy je neodvratné. Zapojenie západnej a strednej Európy do euro-ázijského ekonomického a vojenského partnerstva definitívne pochovajú posledné nádeje na Pax Americana. Rusko sa nepodarilo pokoriť ani uviesť do chaosu. Na Rusko a Čínu si nemôžu trúfnuť vojensky ani ekonomicky bez tragických globálnych dopadov.

Úsilie sa preto logicky obrátilo voči dávno podmanenej Európe s cieľom čo najdlhšie ju udržať pod kontrolou súčasných nadnárodných spoločností a spomaliť jej zbližovanie s Ruskom a Čínou.

Bola rozbitá Juhoslávia a štáty v severnej Afrike, čím sa otvorila cesta pre migrantov do Európy. Prílev migrantov oslabuje štáty Európy ekonomicky, kultúrne aj sociálne. Miesto na vlastný rozvoj, európske štáty sú nútené vynakladať značné zdroje na zabezpečenie migrantov. Množia sa násilné činy a útoky voči pôvodným obyvateľom. Narastá chaos v spoločnosti, ktorý sa každým dňom zväčšuje spochybňovanie významu tradičných európskych hodnôt, rodiny a viery.

Obyvateľstvo a národné štáty sú cieľavedome odzbrojené. Sprísňujú sa zákony na držanie všetkých druhov zbraní. Bola zrušená povinná vojenská služba, čím sme nenávratne stratili zručnosti aktívne sa brániť. Národné polície a tajné služby budú čoskoro nahradené nadnárodnými a súkromnými agentúrami. Pod rôznymi zámienkami je v Európe neustále posilňovaná prítomnosť amerických vojsk, ktoré podporujú pomocné  oddiely európskych žoldnierov. Budujú sa nové základne a sklady zbraní v blízkosti ruských hraníc.

Vnútené ekonomické sankcie voči Rusku znamenajú veľké ekonomické straty pre európske podniky a poľnohospodárov. Citeľne nabúrali vzájomnú dôveru medzi západom a východom Európy. Nadnárodné spoločnosti sa snažia obmedziť tok energií a surovín z Ruska do Európy a nahradiť ich vlastnými dodávkami zo zámoria a z Blízkeho Východu.

Dnes je ťažko rozumieť a uveriť tomu, čo sa deje v našej starej dobrej Európe. Prečo nechránime svoje hranice, hospodárstvo a kultúru. Sledujme súvislosti, toky peňazí a boj o rozdelenie moci. Udalosti ako vítanie migrantov, Brexit, ekonomické sankcie, vojenské cvičenia sa tak nebudú javiť ako neočakávané. Presne zapadnú do sledu udalostí.

Vláda dokázala nemožné

18.11.2020

Súčasná vládna koalícia dokázala to, čo sa podarilo len veľmi málo panovníkom v minulosti aj súčasnosti. Podarilo sa jej zjednotiť národ. Nie proti nepriateľovi či prírodnej katastrofe, ale proti samej sebe. V priebehu posledných pár týždňov si dokázala znepriateliť malých a stredných podnikateľov, lekárov, vedcov, právnikov, starostov, študentov i dôchodcov. Ľudia [...]

Ako sa stať aristokratom

12.04.2020

Aj Vás trápi problém ako preniknúť do lepšej spoločnosti? Chcete sa stať skutočným aristokratom a neviete ako na to? Dôverujte našej spoločnosti, ktorá pre Vás pripravila jedinečnú ponuku školení a kurzov. Sme najväčšia a najúspešnejšia firma pôsobiaca na našom trhu. Už tretie desaťročie dodávame úspešných aristokratov do súkromného i štátneho sektora. Medzi [...]

Vyhnať všetkých straníkov

12.11.2019

V týchto dňoch sa všetky média predbiehajú, aby nám jednoznačne povedali čo si máme o udalostiach v novembri 1989 myslieť. Starostlivo vybratí diskutéri a mladí aktivisti nám trpezlivo vysvetľujú aký bol socializmus zlý a nespravodlivý. Ak by mali pravdu, ľudia na demonštráciách by museli držať transparenty „Viac banánov v obchodoch,“ „Chceme cestovať ,“ [...]

pocasie-30-11-2020

Teploty spadnú pod -10 °C, zaparkuje u nás tlaková výš

29.11.2020 23:00

Tlaková výš ochráni Slovensko pred zrážkami, ale zase prinesie so sebou mrazivé rána. Kde môžu teploty klesnúť pod -10 °C?

NIgéria

Džihádisti útočili v Nigérii: hlásia vyše sto obetí

29.11.2020 21:32

K brutálnemu útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, pravdepodobne ho však spáchali miestni džihádisti zo skupiny Boko Haram, alebo zo súperiacej odštiepeckej frakcie ISWAP.

bielorusko

Na protestoch v Bielorusku zadržali vyše 320 ľudí, len v Minsku 250

29.11.2020 20:25

Protesty proti Lukašenkovmu spornému znovuzvoleniu trvajú už viac ako tri mesiace.

Lukáš Kyselica

Kyselica: Mestské a obecné polície by mohli využívať objektívnu zodpovednosť

29.11.2020 18:55

Policajti by mohli objektívnu zodpovednosť využívať pri porušeniach ustanovení o zákaze zastavenia a státia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 25437x
Priemerná čítanosť článkov: 2120x

Autor blogu

Kategórie