Založ si blog

Slovensko miluje konšpiračné teórie

Analytici veľmi známej, medzinárodne uznávanej a vládou štedro podporovanej nevládnej organizácie zistili, že sme národom obľubujúcim konšpiračné teórie. Ich zistenia si môžete prečítať v zahraničných médiách (napr. Disinformation nation. The Slovaks fighting in defence of facts, alebo Which Slovaks believe in conspiracy theories).

Viac ako polovica nášho národa neverí oficiálnym stanoviskám, ale uprednostňuje neodborné vysvetlenia. Medzi obľúbené konšpiračné teórie patrí ovládanie našej krajiny a celého sveta finančnými skupinami a tajnými spoločnosťami, spochybňovanie útokov na Svetové obchodné centrum (9/11), protivládne protesty organizujú mimovládne organizácie financované zo zahraničia, niektorí naši novinári a najvyšší predstavitelia sú zahraniční agenti, elektronické preukazy budú slúžiť na sledovanie obyvateľov, vakcíny môžu poškodiť zdravie detí. A treba dodať, že stále je medzi nami veľa spiatočníkov. Títo spiatočníci tvrdohlavo veria že Červená armáda nás prišla oslobodiť, ruský plyn je výhodnejší ako americký, Rusko je našim partnerom a nie najhorším agresorom, ktorý sa rozťahuje po celom svete, neustále spochybňujú Európsku úniu, NATO, Marakéšsku deklaráciu o migrácií a Istanbulský dohovor.

Nebudete veriť, no najhoršia situácia je v Bratislave, Banskej Bystrici a Prešove. Analytikov nemilo prekvapilo, že konšpiračné teórie vážne ohrozujú aj náš najbohatší a najprogresívnejší bratislavský región. Tak akosi pozabudli, že veľká časť obyvateľov Bratislavy prišla z východu Slovenska aj so svojimi názormi. Bude potrebné vymyslieť efektívny spôsob ako prinútiť ľudí aby svoj zastaralý názor zanechali na hraniciach hlavného mesta. Do hlavného mesta budú vstupovať len mladí a progresívni ľudia s preverenými názormi. My ostatní sa musíme ísť hanbiť niekde do najtemnejšieho kúta.

Nezúfajme nad konšpiratívnym Slovenskom. Existuje cesta k náprave. Analytici z mimovládok za peniaze od vlády pripravili komplexný program boja proti dezinformáciám. Program zahŕňa zosmiešňovanie konšpiračných teórií, podporu ideologicky správnych komediálnych vystúpení, „satirických“ webových stránok, nepretržitý monitoring webov šíriacich konšpiračné teórie, podávanie oznámení na autorov nevhodných príspevkov a využitie ďalších právnych krokov. Neúnavne a nekompromisne, až do odstránenia aj tej najmenšej konšpiratívnej myšlienočky. Nepochybne je len ďalšou konšpiračnou teóriou, že sa to už deje s podporou určitej časti vládnej garnitúry. A nakoniec sa možno stretneme v prevýchovnom tábore pre najťažších konšpiračných teoretikov.

Na prvý pohľad príspevky seriózne rozoberajú situáciu na Slovensku. Keď sa pozriete na citované zdroje a fakty uvidíte, že autori vlastne odkazujú len na názory svojich kolegov a kamarátov. Mirka cituje Daňa, Daňo odkazuje na Katku, Katka pochváli Mirku a tak pekne dookola. Médiá hlavného prúdu tým získavajú nekonečný zdroj vierohodných faktov, ktoré rýchlo a presvedčivo servírujú svojim anti-konšpiratívnym čitateľom.

Mimochodom, nejde o konflikt záujmov keď minister zahraničných vecí je v medzinárodnom poradnom výbore nevládnej organizácie (International Advisory Board), ktorej jeho ministerstvo posiela státisíce eúr (tu a tu)?

Jednoznačný víťaz volieb

24.06.2019

Dnes je všetkým zrejmé, že jednoznačným víťazom tohoročných volieb bol kvalitný politický marketing. Prostredníctvom médií účinne ovplyvnil a zmobilizoval veľkú časť voličov. Malé viac »

Brány totality otvorené

02.06.2019

Poslanci nášho parlamentu v tichosti schválili novelu vysokoškolského zákona, ktorá zrušila obmedzenie vykonávať funkciu rektora, prorektora, dekana a prodekana najviac dve za sebou nasledujúce viac »

Rozvrat Európy

29.10.2017

Vytvorenie spoločného euro-ázijského ekonomického priestoru je nočnou morou nadnárodných finančníkov a priemyselníkov z Wall Street aj the City. Krajiny Európy a Ázie disponujú veľkými viac »

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

Za slušné Slovensko

V Bratislave sa začal protestný pochod iniciatívy Za slušné Slovensko

18.10.2019 18:58, aktualizované: 19:07

Ako informovali organizátori tohto podujatia, pochod má z Hodžovho námestia smerovať cez ulicu Palisády až k Národnej rade, pred ktorou bude postavené pódium.

ZHROMAŽDENIE: Verejné počúvanie nahrávok Gorily

Kiska pred úradom vlády hovoril o ukradnutom a mafiánskom Slovensku

18.10.2019 18:54, aktualizované: 19:17

Strana Za ľudí zvolala na piatok podvečer zhromaždenie pred Úradom vlády na Námestí Slobody v Bratislave.

Poľsko, plyn, PGNiG, plynovod

Brusel zaplatí zvýšenie kapacity poľského terminálu na skvapalnený plyn

18.10.2019 18:14

Investícia zvýši kapacitu terminálu pri premene LNG do plynného stavu, jeho skladovania a zabezpečí bezproblémovú prepravu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 13723x
Priemerná čítanosť článkov: 1715x

Autor blogu

Kategórie