Založ si blog

Slovensko miluje konšpiračné teórie

Analytici veľmi známej, medzinárodne uznávanej a vládou štedro podporovanej nevládnej organizácie zistili, že sme národom obľubujúcim konšpiračné teórie. Ich zistenia si môžete prečítať v zahraničných médiách (napr. Disinformation nation. The Slovaks fighting in defence of facts, alebo Which Slovaks believe in conspiracy theories).

Viac ako polovica nášho národa neverí oficiálnym stanoviskám, ale uprednostňuje neodborné vysvetlenia. Medzi obľúbené konšpiračné teórie patrí ovládanie našej krajiny a celého sveta finančnými skupinami a tajnými spoločnosťami, spochybňovanie útokov na Svetové obchodné centrum (9/11), protivládne protesty organizujú mimovládne organizácie financované zo zahraničia, niektorí naši novinári a najvyšší predstavitelia sú zahraniční agenti, elektronické preukazy budú slúžiť na sledovanie obyvateľov, vakcíny môžu poškodiť zdravie detí. A treba dodať, že stále je medzi nami veľa spiatočníkov. Títo spiatočníci tvrdohlavo veria že Červená armáda nás prišla oslobodiť, ruský plyn je výhodnejší ako americký, Rusko je našim partnerom a nie najhorším agresorom, ktorý sa rozťahuje po celom svete, neustále spochybňujú Európsku úniu, NATO, Marakéšsku deklaráciu o migrácií a Istanbulský dohovor.

Nebudete veriť, no najhoršia situácia je v Bratislave, Banskej Bystrici a Prešove. Analytikov nemilo prekvapilo, že konšpiračné teórie vážne ohrozujú aj náš najbohatší a najprogresívnejší bratislavský región. Tak akosi pozabudli, že veľká časť obyvateľov Bratislavy prišla z východu Slovenska aj so svojimi názormi. Bude potrebné vymyslieť efektívny spôsob ako prinútiť ľudí aby svoj zastaralý názor zanechali na hraniciach hlavného mesta. Do hlavného mesta budú vstupovať len mladí a progresívni ľudia s preverenými názormi. My ostatní sa musíme ísť hanbiť niekde do najtemnejšieho kúta.

Nezúfajme nad konšpiratívnym Slovenskom. Existuje cesta k náprave. Analytici z mimovládok za peniaze od vlády pripravili komplexný program boja proti dezinformáciám. Program zahŕňa zosmiešňovanie konšpiračných teórií, podporu ideologicky správnych komediálnych vystúpení, „satirických“ webových stránok, nepretržitý monitoring webov šíriacich konšpiračné teórie, podávanie oznámení na autorov nevhodných príspevkov a využitie ďalších právnych krokov. Neúnavne a nekompromisne, až do odstránenia aj tej najmenšej konšpiratívnej myšlienočky. Nepochybne je len ďalšou konšpiračnou teóriou, že sa to už deje s podporou určitej časti vládnej garnitúry. A nakoniec sa možno stretneme v prevýchovnom tábore pre najťažších konšpiračných teoretikov.

Na prvý pohľad príspevky seriózne rozoberajú situáciu na Slovensku. Keď sa pozriete na citované zdroje a fakty uvidíte, že autori vlastne odkazujú len na názory svojich kolegov a kamarátov. Mirka cituje Daňa, Daňo odkazuje na Katku, Katka pochváli Mirku a tak pekne dookola. Médiá hlavného prúdu tým získavajú nekonečný zdroj vierohodných faktov, ktoré rýchlo a presvedčivo servírujú svojim anti-konšpiratívnym čitateľom.

Mimochodom, nejde o konflikt záujmov keď minister zahraničných vecí je v medzinárodnom poradnom výbore nevládnej organizácie (International Advisory Board), ktorej jeho ministerstvo posiela státisíce eúr (tu a tu)?

Jednoznačný víťaz volieb

24.06.2019

Dnes je všetkým zrejmé, že jednoznačným víťazom tohoročných volieb bol kvalitný politický marketing. Prostredníctvom médií účinne ovplyvnil a zmobilizoval veľkú časť voličov. Malé viac »

Brány totality otvorené

02.06.2019

Poslanci nášho parlamentu v tichosti schválili novelu vysokoškolského zákona, ktorá zrušila obmedzenie vykonávať funkciu rektora, prorektora, dekana a prodekana najviac dve za sebou nasledujúce viac »

Rozvrat Európy

29.10.2017

Vytvorenie spoločného euro-ázijského ekonomického priestoru je nočnou morou nadnárodných finančníkov a priemyselníkov z Wall Street aj the City. Krajiny Európy a Ázie disponujú veľkými viac »

stíhačka, F-16

Bulharský parlament schválil kúpu amerických stíhačiek F-16

19.07.2019 21:25

Nahradia tak zastarané sovietske stroje MiG-29.

tanker, ropa, Hormuzský prieliv, irán, británia, stena impero, Bulk

Irán zadržal v Hormuzskom prielive dva ropné tankery

19.07.2019 20:51, aktualizované: 23:09

Jeden z tankerov plával pod britskou vlajkou a druhý pod vlajkou Libérie.

internet, diskusie, bloger, komentátor, špión, agent, podvod, bezpečnosť

Zatkli mladíka, ktorý hrozil streľbou na pražskej škole

19.07.2019 20:21

Poplašnú správu šíril mladík z Veľkej Británie, ktorý tým chcel získať pozornosť.

čína, výbuch, továreň, tchien-ťin

Po výbuchu v plynárenskom závode v Číne najmenej dve obete a 18 zranených

19.07.2019 19:18

V dôsledku explózie sa rozbili okná a vyvrátili dvere budov v okolí troch kilometrov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 12719x
Priemerná čítanosť článkov: 1590x

Autor blogu

Kategórie